Kamila Podivínová

Nejdřív jsem začala kreslit, pak mluvit :), a potom se přidalo psaní a focení. Zjistila jsem, že samotná tvorba je pro mě jako potrava, která mi pomáhá přežívat v tomto mnohdy až příliš racionálním světě. Tvůrčí činnost je způsob relaxace i vyrovnávání se s čímkoliv, co nás na naší cestě potká...


...existuje mnoho způsobů, jak prožít svůj život. Jedním z nich je nečinně přihlížet, jak se všechno mění v písek a protéká nám mezi prsty. Možná bych tak skončila i já, kdybych dál potlačovala své vnitřní pocity.

Kreslení je o uvolnění a přítomném okamžiku. Není na škodu znát techniku kresby, ale mnohem osvobozující je pustit ke slovu svou intuici a nechat tužku tančit po papíře, jak sama chce.

Nejsem hledačem společensky platných hodnot a norem. Již dávno jsem se vzdala touhy napasovat se do obecně platných tabulek, které mě dováděly do uniformovaného scestí. Jsem vděčná za veškeré své zkušenosti, které mě paradoxně postrčily tam, odkud jsem vyšla.

Kreslení je součástí mě samotné, stejně jako má (naddimenzovaná) fantazie a překotný způsob vyjadřování. Což samo o sobě svědčí o jistých komplikacích :-) Stála jsem na rozcestí a měla jsem se rozhodnout: jistota a stereotyp nebo se věnovat tomu, co mě baví
a naplňuje mě? Snadněji se to řekne, než vykoná. Ale teď vím, že jsem se vydala správně.

Své dovednosti jsem rozšířila o kreslení na lidské tělo (bodypainting), které mě neuvěřitelně fascinuje a baví. Kreslení po čemkoliv (papír, dřevo, plátno,...) je pro mě ventil a únik ze světa silně prosáklého racionalitou.

Opravdu mě baví, pokud můžu někomu svou tvorbou udělat radost nebo ho inspirovat. A tak mě napadlo, proč bych nemohla své zkušenosti a nápady předávat dál? Forma kurzů kreslení se zdá být nejvhodnější k tomu, aby lidé mohli sami objevit, jaký potenciál
v sobě skrývají a začali si více věřit.

Možná nezapadám do měřítek a nerozumím prázdným definicím, ale mám něco, co ostatní hledají i celý život, odhodlání jít svou vlastní cestou.
Další kurzy lektora

   KRESLENÍ PODLE FANTAZIE – ALENKA A JEJÍ SVĚT
   ZÁŽITKOVÉ KRESLENÍ - hudba/kniha/obraz
   KRESLENÍ PODLE FANTAZIE – ZEMĚ BÁJNÝCH STVOŘENÍ
   KRESLENÍ PODLE FANTAZIE – VÍLY, SKŘÍTCI A ELFOVÉ
   BODYPAINTING - ŽIVÉ PLÁTNO
   MAGICKÝ SVĚT KAMENŮ
   KOLÁŽE - SPLNĚNÁ PŘÁNÍ
   KOLÁŽE – PROBUZENÍ JARA
   KAMENY NA PLÁTNĚ
   KOLÁŽE - PODZIMNÍ NOKTURNO
   TUŽKA A PASTELKY - KRESLÍM, JAK UMÍM
   ČERNOBÍLÉ ROZHOVORY
   PASTELKOBRANÍ
   ČTENÍ PRO DĚTI S VÝROBOU LOUTEK
   VYROB SI LOUTKOVÉ DIVADLO
   MAMINKO, BABIČKO, NAMALUJ MI...
   BODYPAINTING – KRÁLOVNA KARNEVALU
   MAMINKO, BABIČKO, VYPRAVUJ MI...
   BODYPAINTING - ČARODĚJNICE
   KRESLENÍ PODLE FANTAZIE – MECHANICKÁ STVOŘENÍ
   KRESBA V PLENÉRU
   JAK VYUŽÍT KOLÁŽE V INTERIÉRU
   ČTENÍ KE KAFI
   KOMIX (NEJEN) PRO DĚTI
   KOLÁŽE – KRESLENÍ – LEPENÍ
   VYROB SI A ZAHRAJ - LOUTKOVÉ DIVADLO
© Pohyblivý svátek 2013-2017