Irena Eire Šmérková

Moje šperky odrážejí můj vnitřní vysněný svět, plný fantazie a kouzel, kde je možné všechno a každá žena se může cítit jako víla. A jsem každý den vděčná za to, že kousek z tohoto světa mohu nabídnout i lidem okolo sebe.

Před sedmi lety mě kamarádka přivedla ke korálkům, já si zkusila vyrobit pár šperků a už to jelo. Výroba šperků se postupně stala mým největší koníčkem a po pár letech i obživou. Ačkoliv mám vystudované překladatelství, k překladům se už vracím jen občas a většinu času trávím ve své malé dílničce nad drátky a minerály.

Před asi pěti lety jsem obdivovala na zahraničních stránkách drátovací techniku wire-wrapping - tehdy jsem si říkala, že něco tak krásného asi nikdy vyrobit nedokážu, s drátky jsem navíc neměla prakticky žádnou zkušenost. Ale metodou pokusu a omylu jsem se postupně sama učila. Postupně jsem přidala práci se stříbrem a klasickými zlatnickými technikami, dnes obě tyto technicky ráda kombinuji. Mám také ráda přírodní kameny, je nádhera se jimi jen tak probírat a přemýšlet, co pěkného z nich bude.

Těším se na vás na kurzech wire-wrappingu v Pohyblivém svátku :-)


Další kurzy lektora

   WIRE-WRAPPING PRO ZAČÁTEČNÍKY
   WIRE-WRAPPING PRO POKROČILÉ
© Pohyblivý svátek 2013-2017