Mgr. Martina Pravcová

Na kurzech se společně naučíme, jaké květiny a materiály vybrat, jaké použít aranžérské techniky a jak to vše dát dohromady, aby nám květinové dekorace co nejdéle zkrášlovaly naše domovy.

Květiny provázejí člověka od pradávna. Podle kreseb v jeskyních víme, že si jimi zkrášlovali svá obydlí už lidé v době kamenné. V nás ženách je stále ta odvěká touha zútulnit svůj domov květinami.

Už od mala mě fascinovaly rostliny. Obdivovala jsem krásu jejich květů, barvy a tvary, přizpůsobivost a rozmanitost – od maličkých mechů po velké a mohutné stromy. S okny přeplněnými pokojovými rostlinami jsem zkoušela řízkovat a pěstovat další zajímavé druhy.

Vystudovala jsem botaniku na Přírodovědecké fakultě MU v Brně a pak pracovala v několika zahradnictvích a květinářstvích, i jako vědecká pracovnice ve Výzkumném ústavu veterinárního lékařství. Stále více mě však přitahovalo aranžování, touha vytvořit z květin něco krásného v zajímavých, vzájemně sladěných kombinacích, které vyvolají určitý pocit nebo něco symbolizují. Proto jsem se rozhodla dělat to, co mě vlastně v životě nejvíc baví – přinášet krásu květin dalším lidem, aby se z nich mohli radovat stejně jako já. Absolvovala jsem floristiku na zahradnické škole v Rajhradě a založila si malou aranžérskou firmu.

Další kurzy lektora

   KOKEDAMY
   JAK NA POKOJOVÉ ROSTLINY
   PODZIMNÍ VĚNCE A DEKORACE
   MINIZAHRÁDKY V INTERIÉRU
   ŠTĚDROVEČERNÍ SVÍCEN SE ŽIVÝMI KVĚTY ORCHIDEJÍ
   ADVENTNÍ VĚNCE A DEKORACE Z TRVANLIVÉHO MATERIÁLU
   ADVENTNÍ VĚNCE VYROBENÉ Z VĚTVIČEK JEHLIČNANŮ
   DRÁTOVANÁ VALENTÝNSKÁ SRDÍČKA
   JAK NA BALKONOVÉ ROSTLINY
   POVÍDÁNÍ O BYLINKÁCH
   MINIZAHRÁDKY V EXTERIÉRU
   PODZIMNÍ DEKORACE - ZDOBENÁ DÝNĚ
   ZELENINOVÁ ZAHRÁDKA NA BALKÓNĚ
   VÁNOČNÍ KOKEDAMY
© Pohyblivý svátek 2013-2017