Blanka Kamenská

ŠPERK ZE ZIPU A TEXTILNÍ BUTTONKY

Ať už je vám blízké recyklování, rádi tvoříte ze starého nové nebo jste milovníky neortodoxního šperku, pro všechny je tu kurz výroby šperků ze zipu a textilních buttonků.

termín  není vypsán   min. 3 / max 8 / 16+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 3 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Blanka Kamenská

Na otázku, kdy kromě rodiny a tří dětí stíhám ostatní – především rukodělné – činnosti všeho druhu, často krčím rameny. Jen s úsměvem dodávám, že je to "jen" relax, abych se při tom často náročném provozu nezbláznila...

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co Vás čeká na kurzu ŠPERK ZE ZIPU A TEXTILNÍ BUTTONKY

V tomto kurzu si názorně ukážeme, že i věc každodenní potřeby, jako je zip – zdrhovadlo, může plnit okrasnou funkci. Vyrobíme si zipovou kytičku, kterou dále zakomponujeme do náhrdelníku, brože či čelenky. Jiným způsobem zase zpracujeme zip do náramku.

V druhé části kurzu si možná někteří z vás zavzpomínají, jak se dříve vyráběly textilní potahované knoflíky. A právě ty jsou základem naší další tvorby. Na první pohled složitým procesem si ze základních komponentů na potahované knoflíky vyrobíme jednoduché, ale přesto velmi efektní a hlavně slušivé náušnice, prstýnek a náhrdelník. A věřím, že nejedna z Vás zůstane jen u jedné sady.

Co si odnesete:

Kromě nové dovednosti a radosti z tvoření si z kurzu odnesete i originální a vlastnoručně vyrobený náhrdelník, náramek, brož či čelenku ze zipu ve své oblíbené barvě a také vtipné textilní buttonky ve formě náušnic, prstýnku či náhrdelníku. Tyto neotřelé šperky můžete použít i jako dáreček pro vaše blízké či kamarádky.

Co s sebou:

S sebou je potřeba vzít sadu jehel, opravdu ostré nůžky (ostatní pomůcky budou na místě k dispozici), můžete si přinést zbytky pestrobarevných látek, lepší jsou s drobnějším vzorem, který vynikne i na malé ploše buttonku, a hlavně nezapomeňte dobrou náladu.

Kurzy jsou vhodné pro dospělé od 16 let. Maximální počet účastníků je 8 lidí/kurz. Díky omezené kapacitě a individuálnímu přístupu zvládneme vyřešit vše, co budete potřebovat.

Kurz trvá cca 2-2,5 hodiny, podle toho jak budete chtít tvořit dál. V ceně kurzu je zahrnuto vedení lektora, zapůjčení všech pomůcek, veškerý potřebný materiál (zipy, obruč, brožový můstek,...) a drobné občerstvení. Na kurzu je možné zakoupit a vytvořit i další šperky mimo základní sadu.
Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   ŠPERK ZE ZIPU A TEXTILNÍ BUTTONKY
   VÁNOČNÍ DEKORACE Z PROVÁZKU
   DRÁTOVÁNÍ – OPLETENÁ SKLENIČKA/SVÍCEN
   DRÁTOVÁNÍ – VÁNOČNÍ OZDOBY
   DRÁTOVÁNÍ - MISKA
   DRÁTOVANÝ ZÁPICH
   DRÁTOVÁNÍ - VĚŠÁČEK NA ZEĎ
   DRÁTOVANÁ VELIKONOČNÍ MISKA - SLEPIČKA


© Pohyblivý svátek 2013-2017