Mgr. Martina Pravcová

Chci dostávat novinky
a tipy na nové kurzy

šest tisíc dvě stě dvacet pět


Mám dotaz, nápad,
tip na nový kurz

šest tisíc dvě stě dvacet pět


KOKEDAMY

Kokedamy - vznášející se rostliny, závěsné koule z jílu a mechu, jako létající ostrovy z Avatara... Pojďte si je s námi vytvořit.

14.10. 2017 10:00 termín obsazen min. 4 / max 6 / 12+
Pracovna ŽENY s.r.o., Skořepka 15, Brno
490 Kč
TERMÍN OBSAZEN
Tento termín je již plně obsazen. Máte-li o tento kurz zájem, napište nám ohledně nového termínu.

Lektor: Mgr. Martina Pravcová

Na kurzech se společně naučíme, jaké květiny a materiály vybrat, jaké použít aranžérské techniky a jak to vše dát dohromady, aby nám květinové dekorace co nejdéle zkrášlovaly naše domovy.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká v kurzu KOKEDAMY

Kokedamy pocházejí z Japonska a v překladu to znamená  mechová koule. Rostliny jsou zasazené do zeminy, obalené japonským jílem a mechem. Od klasického pěstování pokojových rostlin se liší jen ve způsobu zalévání, jejich pěstování není těžké, přitom působí nevšedně, moderně a vzdušně.

Dozvíte se, jak si takovou vzdušnou zahrádku sami vyrobit, provedeme vás celým procesem krok za krokem. Budete mít také možnost prohlédnout si zde kokedamy vytvořené z různých druhů rostlin, příp. již hotové kokedamy zakoupit.

Co se naučíte:

V kurzu se naučíte udělat si vlastní kokedamu. Povíme si, které rostliny jsou pro přípravu kokedamy nejvhodnější, jaký substrát musíte použít a jaký vybrat mech. Pak už se pustíme do vlastního hnětení "hlíny", ukážu vám, jak ji upravit, abychom dosáhli krásného kulovitého tvaru. Také Vás naučíme uháčkovat síťku na zavěšení kokedamy a poradíme Vám, jak ji umístit do prostoru.

Dozvíte se, kolik světla a zálivky kokedamy potřebují, jak je hnojit a ošetřovat. Dám Vám i pár tipů, aby rostliny doma přežily během Vaší dovolené.

Co s sebou:

Doporučujeme pracovní oděv na převlečení, s sebou si přineste igelitovou tašku s miskou nebo nádobu, ve které si vytvořenou kokedamu odnesete domů.

Co si odnesete:

Po absolvování tohoto kurzu už sami zvládnete proměnit Vaše pokojové rostliny na kokedamy a vytvořit si originální květinové zákoutí. Domů si také odnesete vlastnoručně vyrobenou kokedamu.


Kurzy jsou vhodné pro dospělé. Maximální počet účastníků je 6 lidí/kurz, takže zde bude dostatek prostoru pro všechny Vaše dotazy.

Kurz trvá cca 3-4 hodiny. V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora, zapůjčení potřebných pomůcek a také veškerý potřebný materiál, rostlina v ceně 50 Kč, zemina, jíl i mech. Můžete si vybrat z rostlinek dle aktuální nabídky lektorky, dražší rostliny se doplácejí na místě.
Na každém kurzu také dostanete drobné občerstvení.


Titulní ilustrativní foto: Pinterest.


Z kurzů kokedam


Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Aktuální kurzy lektora

   14.10. 2017 - KOKEDAMY
   25.11. 2017 - ADVENTNÍ VĚNCE VYROBENÉ Z VĚTVIČEK JEHLIČNANŮ
   25.11. 2017 - ADVENTNÍ VĚNCE A DEKORACE Z TRVANLIVÉHO MATERIÁLU
   06.12. 2017 - VÁNOČNÍ KOKEDAMY

Další kurzy lektora

   JAK NA POKOJOVÉ ROSTLINY
   PODZIMNÍ VĚNCE A DEKORACE
   MINIZAHRÁDKY V INTERIÉRU
   ŠTĚDROVEČERNÍ SVÍCEN SE ŽIVÝMI KVĚTY ORCHIDEJÍ
   DRÁTOVANÁ VALENTÝNSKÁ SRDÍČKA
   JAK NA BALKONOVÉ ROSTLINY
   POVÍDÁNÍ O BYLINKÁCH
   MINIZAHRÁDKY V EXTERIÉRU
   PODZIMNÍ DEKORACE - ZDOBENÁ DÝNĚ
   ZELENINOVÁ ZAHRÁDKA NA BALKÓNĚ


E-BOOK ZDARMA
 
dnes na téma
 
Jak využít aromaterapii
v domácnosti
DÁRKOVÝ POUKAZ
NA KURZ DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU
 
Darujte zážitek - darujete radost
z poznávání nového, objevování
nekonečných možností
vlastní fantazie i sebe sama.
© Pohyblivý svátek 2013-2017