Mgr. Martina Pravcová

VÁNOČNÍ KOKEDAMY

Kokedamy - vznášející se rostliny, závěsné koule z jílu a mechu, jako létající ostrovy z Avatara... Tentokrát ve sváteční, zasněžené podobě.

termín  není vypsán   min. 4 / max 6 / 12+
Pracovna ŽENY s.r.o., Skořepka 15, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 4 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Mgr. Martina Pravcová

Na kurzech se společně naučíme, jaké květiny a materiály vybrat, jaké použít aranžérské techniky a jak to vše dát dohromady, aby nám květinové dekorace co nejdéle zkrášlovaly naše domovy.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká v kurzu VÁNOČNÍ KOKEDAMY

Kokedamy pocházejí z Japonska a v překladu to znamená  mechová koule. Rostliny jsou zasazené do zeminy, obalené japonským jílem a mechem. Od klasického pěstování pokojových rostlin se liší jen ve způsobu zalévání, jejich pěstování není těžké, přitom působí nevšedně, moderně a vzdušně.

Dozvíte se, jak si takovou vzdušnou zahrádku sami vyrobit, provedeme vás celým procesem krok za krokem. Budete mít také možnost prohlédnout si zde kokedamy vytvořené z různých druhů rostlin, příp. již hotové kokedamy zakoupit.

Co se naučíte:

V kurzu se naučíte udělat si vlastní kokedamu. Povíme si, které rostliny jsou pro přípravu kokedamy nejvhodnější, jaký substrát musíte použít a jaký vybrat mech. Pak už se pustíme do vlastního hnětení "hlíny", ukážu vám, jak ji upravit, abychom dosáhli krásného kulovitého tvaru. Také Vás naučíme uháčkovat síťku na zavěšení kokedamy a poradíme Vám, jak ji umístit do prostoru.

Dozvíte se, kolik světla a zálivky kokedamy potřebují, jak je hnojit a ošetřovat. Dám Vám i pár tipů, aby rostliny doma přežily během Vaší dovolené.

A protože tohle je speciální vánoční kurz, budete si moci hotovou kokedamu také náležitě ozdobit, případně i "zasněžit".

Co s sebou:

Doporučujeme pracovní oděv na převlečení, s sebou si přineste igelitovou tašku s miskou nebo nádobu, ve které si vytvořenou kokedamu odnesete domů.

Co si odnesete:

Po absolvování tohoto kurzu už sami zvládnete proměnit Vaše pokojové rostliny na kokedamy a vytvořit si originální květinové zákoutí. Domů si také odnesete vlastnoručně vyrobenou kokedamu.


Kurzy jsou vhodné pro dospělé. Maximální počet účastníků je 6 lidí/kurz, takže zde bude dostatek prostoru pro všechny Vaše dotazy.

Kurz trvá cca 3-4 hodiny. V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora, zapůjčení potřebných pomůcek a také veškerý potřebný materiál, rostlina v ceně 50 Kč, zemina, jíl i mech. Můžete si vybrat z rostlinek dle aktuální nabídky lektorky, dražší rostliny se doplácejí na místě.

Také si zde budete moci vybrat a dokoupit vánoční ozdoby a dekorace, kterými kokedamu doladíte podle svého vkusu.


Titulní ilustrativní foto: Pinterest.

Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   KOKEDAMY
   JAK NA POKOJOVÉ ROSTLINY
   PODZIMNÍ VĚNCE A DEKORACE
   MINIZAHRÁDKY V INTERIÉRU
   ŠTĚDROVEČERNÍ SVÍCEN SE ŽIVÝMI KVĚTY ORCHIDEJÍ
   ADVENTNÍ VĚNCE A DEKORACE Z TRVANLIVÉHO MATERIÁLU
   ADVENTNÍ VĚNCE VYROBENÉ Z VĚTVIČEK JEHLIČNANŮ
   DRÁTOVANÁ VALENTÝNSKÁ SRDÍČKA
   JAK NA BALKONOVÉ ROSTLINY
   POVÍDÁNÍ O BYLINKÁCH
   MINIZAHRÁDKY V EXTERIÉRU
   PODZIMNÍ DEKORACE - ZDOBENÁ DÝNĚ
   ZELENINOVÁ ZAHRÁDKA NA BALKÓNĚ
   VÁNOČNÍ KOKEDAMY


© Pohyblivý svátek 2013-2017