Tereza Tess Gemelová

KURZ EBRU - KVĚTINY

Ponořte se do kouzelného světa hry s barvami. Pomocí staré turecké techniky Ebru si vyčarujete jedinečné a neopakovatelné motivy květin.

termín  není vypsán   min. 5 / max 10 / 15+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 5 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Tereza Tess Gemelová

Pojďte se mnou objevovat tajemství techniky Ebru. Předám vám svoje bohaté zkušenosti a naučím vás, jak si touto technikou vytvořit fantastické vzory na látce i papíru.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká na kurzu KURZ EBRU - KVĚTINY

Tento kurz volně navazuje na předchozí kurz Ebru – papír a textil, ale mohou se jej zúčastnit i začátečníci.

Na úvod se seznámíme s ukázkami a historií techniky ebru, ukážeme si ukázky starých tisků.

Použijeme formáty A4 a 50x35 cm. Budeme pracovat s přírodními tureckými pigmenty a hovězí žlučí. Pomocí drátků se společně naučíme malovat různé druhy květin přímo na hladině. Květiny jsou nejčastějším zobrazovaným motivem v Turecku.

Naučíme se kopretiny, macešky, tulipán, růži a další. Ze všech těchto květin na závěr vytvoříte obraz a otiskneme krásnou louku na papír.

Co si odnesete:

Kromě nové dovednosti a radosti z tvoření si z kurzu odnesete i jedinečný obraz a také spoustu inspirace a nápadů, jak tuto techniku dále využít.


Kurzy jsou vhodné pro dospělé a mládež. Maximální počet účastníků je 10 osob/kurz. S sebou doporučujeme pracovní oděv na převlečení.

Kurz trvá cca 4 hodiny a je vhodný i pro začátečníky. V ceně kurzu je zahrnuto odborné vedení lektora, zapůjčení všech potřebných pomůcek i materiál. Na každém kurzu také dostanete drobné občerstvení.

Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   KURZ EBRU - PAPÍR A TEXTIL
   KURZ EBRU - KVĚTINY


© Pohyblivý svátek 2013-2017