Martina Holcrová

TKANÍ NA STAVU

Chcete si pořídit malý tkalcovský stav, ale bojíte se jej? V exkluzivním kurzu si vyzkoušíte a osaháte práci na stavu s pevným listem a na čtyřlistém stavu a utkáte si originální kousek dle vlastního návrhu.

termín  není vypsán   min. 2 / max 2 / 15+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 2 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Martina Holcrová

Tvořím si zatím jen tak, pro radost. Pomocí jehel, jehlic, háčku, paliček, rámu, stolního stavu. Podle okamžité nálady i nápadu. Pokorně skláním hlavu před řemeslnými dovednostmi staříčků a snažím se jim co nejvíce přiblížit.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká na kurzu TKANÍ NA STAVU

Chcete si utkat hřejivý pléd, ulítlou šálu, originální polštář, měkkou předložku do koupelny? Toužíte po pořízení malého tkalcovského stavu, ale bojíte se jej? Vyzkoušet, osahat si práci na stavu s pevným listem a na čtyřlistém stavu můžete v tomto ojedinělém kurzu.

Co s sebou:

Jaký materiál je vhodný? Na osnovu rozhodně bavlna - Sněhurka, Perlovka, Katka, atp. Na čtyřlistém stavu je již zavedena speciální čtyřvláknová nebělená bavlněná osnova. Tatáž je k možnému použití v cívce i pro stav s pevným listem. Dále pak vlna seskaná minimálně do tří nitky - to je naprostá většina tenkých komerčních ponožkových přízí.

Na útek pak lze použít absolutně cokoli. Záleží na účelu tkaniny. Na šálu měkká vlna, na sedák třeba nastříhaná trika a svetry, na prostírání klidně i stvoly trav.

V případě zájmu Vám po předchozí domluvě vhodný materiál zajistíme, napište nám prosím svoje představy do poznámky v přihlášce.

Co si odnesete:

Z kurzu si krom nových dovedností a radosti z tvoření odnesete hotový výrobek dle vlastního návrhu.

Tip pro nerozhodné: Pokud si netroufáte na "velké" tkaní a stačí vám třeba originální kapsa či brož, vyzkoušejte kurz Tkaní na kartonu.


Kurzy jsou vhodné pro dospělé. Maximální počet účastníků jsou 2 účastníci/kurz, pokud máte vlastní stav, kterýsi můžete přinést, kontaktujte nás prosím k další domluvě.

Kurz trvá cca 5-6 hodin. V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora, zapůjčení stavu (na akci budou k dispozici 2 stavy) a potřebných pomůcek. Pokud budete chtít zajistit materiál, napište nám prosím svoje představy do poznámky v přihlášce (bude vyúčtován zvlášť, není zahrnuto v ceně kurzu). Na každém kurzu také dostanete drobné občerstvení.

Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   HÁČKOVANÉ VÁNOČNÍ OZDOBY
   TKANÍ (NEJEN) NA KARTONU
   TKANÍ NA STAVU


© Pohyblivý svátek 2013-2017