Eliška Žilová Václavíková

PLETENÍ BEZ JEHLIC - ČEPICE

Pletení bez jehlic je zajímavá alternativa k běžnému pletení. Plete se na kruzích různých průměrů. Přijďte si vytvořit dokonalou čepici i bez sebemenší znalosti tradičního pletení.

termín  není vypsán   min. 4 / max 8 / 10+
Pracovna ŽENY s.r.o., Skořepka 15, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 4 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Eliška Žilová Václavíková

Textil je moje vášeň. Klubka a ústřižky látek ve mě vyvolávají nutkavou potřebu tvořit. Prostřednictvím svých kurzů se snažím nakazit radostí z tvoření i ostatní.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká v kurzu PLETENÍ BEZ JEHLIC - ČEPICE:

V tomto kurzu se naučíte plést trochu jinak, než je běžné. Místo jehlic budeme používat pletací kruhy. Vytvoříte si originální oděvní doplněk přesně podle vašeho přání. „Textilní techniky jsou staré jako lidstvo samo, textil nás obklopuje na každém kroku, do textilu se oblékáme, do textilu uléháme, textilem zútulňujeme své domovy. Vše bylo zpočátku vyráběno ručně a každý tvůrce tak do svého díla vtiskl kousek sebe. Dnes už většinu textilií vyrábí stroje, vytratila se poezie tvoření, zůstala hromadná výroba a spotřeba. Přijďte se na chvíli vrátit k tradiční práci s textilem a vytvořit si vlastní originál.“ Co se naučíte: Naučíte se základní techniku pletení na kruhu, nahazování oček, pletení hladce (zdatnější mohou vyzkoušet plést i obrace) a zakončování čepice. Můžete také vyzkoušet jednoduché vzorování v pruzích, nebo vylepšit hotovou čepici třeba bambulí či střapci. K dispozici budou klubka vln mnoha barev-určitě si vyberete.

Provedu Vás od začátku až do konce výrobou vaší čepice, vše vysvětlím a ukážu. Pletení na kruhu je skvělým způsobem relaxace.

Co si odnesete:

Z kurzu si krom nových dovedností a radosti z tvoření odnesete pletenou čepici a chuť experimentovat a pokračovat s technikou pletení na kruhu také doma. Pro zájemce budou k dispozici také pomůcky k zakoupení.


Kurz je vhodný pro dospělé a děti od 10 let. K účasti na kurzu není třeba žádná předchozí zkušenost.

Kurz trvá cca 4 hodiny. Maximální počet účastníků je 8 lidí/kurz. V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora, veškerý potřebný materiál i pomůcky. Na každém kurzu dostanete drobné občerstvení.


Z kurzů pletení bez jehlicZaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   MACRAME JEWELRY - WAX CORD / ŠPERKY Z VOSKOVÝCH ŠŇŮR
   NEEDLE FELTING - JEWELRY / SUCHÉ PLSTĚNÍ
   SUCHÉ PLSTĚNÍ - ŠPERK
   DRHANÝ PÁSEK
   PLSTĚNÉ POUZDRO NA MOBIL A VIZITKY
   DRHANÝ NÁRAMEK
   DRHANÝ ŠPERK
   MOKRÉ PLSTĚNÍ - TAŠKA, POUZDRO
   TEXTILNÍ TISK - RAZÍTKA
   PLSTĚNÁ POUZDRA - NA MOBIL, VIZITKY...
   ŠPERKY A DOPLŇKY Z TRIČEK
   ŠPERKY NA NOHY
   ŠPERKY Z VOSKOVÝCH ŠŇŮR
   PLÁŽOVÁ TAŠKA - TEXTILNÍ TISK
   PLETENÍ BEZ JEHLIC - ČEPICE
   LAPAČ ZLÝCH SNŮ
   DOPLŇKY Z PARAKORDU
   PLETENÍ BEZ JEHLIC – ŠÁLA / NÁKRČNÍK
   PLETENÍ BEZ JEHLIC – NÁVLEKY NA NOHY I NA RUCE
   DREAM CATCHER/ LAPAČ ZLÝCH SNŮ
   POVÍDÁNÍ O NOVÉM ZÉLANDU


© Pohyblivý svátek 2013-2017