Marta Šmardová

PATCHWORK - POLŠTÁŘ

V tomto kurzu se seznámíte s technikou patchworku a naučíte se jeho základy. Ušijeme si spolu polštář, který bude ozdobou Vašeho domova.

termín  není vypsán   min. 3 / max 5 / 15+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 3 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Marta Šmardová

Objevte se mnou tajemství patchworku, tvořte a dělejte radost sobě i okolí krásnými textilními dekoracemi i praktickými kousky.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co Vás čeká v kurzu PATCHWORK - POLŠTÁŘ

V tomto kurzu se seznámíte s technikou patchworku a naučíte se jeho základy. Seznámíte se s pomůckami, které Vám usnadní práci. Naučíte se jak si látky připravit a nařezat, aby výsledek stál za to.

Co se naučíte:

Naučíte se základům šití patchworku. Ukážu Vám, jak látky k sobě pěkně sladit, aby výrobek vypadal co nejlépe. Provedu Vás krok za krokem celým postupem tak, abyste si samy dokázaly ušít pěkný výrobek, který bude krášlit třeba Vaše obydlí.

Získané dovednosti budete mít možnost využít a rozšířit na některém z pokračovacích kurzů, kde se budeme věnovat dalším krásným vzorům a možnostem této techniky.

Co s sebou:

Na kurz si přineste vlastní šicí stroj, podložku na řezání, řezák, nůžky, špendlíky, nitě, pravítko a popisovač vhodný na textil. V případě že nevlastníte podložku a řezák je možné zapůjčit (v případě zájmu o zapůjčení to prosím napište do poznámky v přihlášce). Látky na výrobu polštáře viz rozpis níže. Pokud si budete chtít látky nakoupit na místě, přijdte prosím nejpozději 30 min. před začátkem kurzu.

Potřebný materiál:

- květovaná látka 20 cm
- světlá látka 65 cm
- tři barevné látky po 8 cm
- čtverec vatelínu či sakonu 50x50 cm
- čtverec obyčejné látky, může být i prostěradlo - 50x50 cm

Co si odnesete:

Z každého kurzu si krom nových dovedností a radosti z tvoření odnesete vlastnoručně ušitý výrobek – polštář, prostírky, ubrus, obal na knihy, který můžete použít i jako originální dárek Vašim blízkým nebo přátelům.


Kurzy jsou vhodné pro dospělé. Maximální počet účastníků je 5 lidí/kurz.

Kurz trvá cca 3 hodiny. V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora a příp. zapůjčení pomůcek viz výše. Na každém kurzu dostanete drobné občerstvení.

Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   PATCHWORK - POLŠTÁŘ
   ŠIJEME TEXTILNÍ KABELKU
   KOSMETICKÁ TAŠTIČKA
   PATCHWORK - OBAL NA KNÍŽKU


© Pohyblivý svátek 2013-2017