Richard Skolek

Chci dostávat novinky
a tipy na nové kurzy

jeden tisíc čtyři sta šedesát jedna


Mám dotaz, nápad,
tip na nový kurz

jeden tisíc čtyři sta šedesát jedna


TVŮRČÍ PSANÍ - SERIÁL

Máte spoustu nápadů, ale nedokážete je dát na papír? Nosíte v hlavě příběhy, ale nevíte, jak je napsat? Chcete se setkávat v kolektivu lidí, kteří to mají podobně? Pak je tento kurz přesně pro Vás.

termín  není vypsán   min. 3 / max 8 / 12+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 3 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Richard Skolek

Na svých kurzech bych chtěl vytvořit příjemnou atmosféru bez hodnocení a bez předsudků, aby se tam cítil dobře každý, ať už se jedná o budoucího romanopisce nebo o člověka, který si občas pro radost napíše něco pro sebe...

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Pro koho je kurz určen a co Vás čeká na kurzu TVŮRČÍHO PSANÍ:

Kurz je určen pro všechny, kdo chtějí psát. Je vhodný jak pro začátečníky, kteří zatím napsali jen pár stránek, tak i pro trochu zkušenější tvůrce, co už mají hotových několik delších povídek. Nezáleží na tom, jestli plánujete psát poezii nebo prózu, jestli chcete tvořit pohádky pro děti nebo náročné psychologické romány – na své si přijde každý.

Všechny hodiny budou rozděleny do tří částí. V té první se seznámíme s praktickými aspekty spisovatelského řemesla – řekneme si třeba, jak přilákat múzu, když se inspirace zrovna nedostává, jak dostat svou povídku do rádia, jak uspět v literární soutěži, jak dosáhnout vydání knihy. V druhé části se vždy budeme zabývat nějakým tématem z tvůrčího psaní – jak napsat dobrý dialog, jak vytvořit přesvědčivou a živou postavu, jak se vyhnout nudným popisům. A aby kurz nesklouzl k teoretizování, poslední část každé hodiny bude tvořit spousta drobných i větších cvičení. Budete také dostávat různé domácí úkoly.

Co se naučíte:

Podíváme se mj. na dvě největší chyby, kterých se autoři dopouštějí při tvorbě dialogu. První častou chybou jsou nekonkrétní postavy – obě se potom vyjadřují velmi neutrálně a všeobecně, neboť si autor nedá práci s tím, aby je alespoň trochu promyslel. Druhým úskalím je nedokonalá vnitřní logika dialogu – repliky na sebe musí navazovat, jedna postava musí skutečně reagovat na to, co říká ta druhá.

Na kurzu si také ukážeme příklady dobrých a špatných rozhovorů a zkusíme si v rámci různých cvičení napsat své vlastní.

Co si odnesete:

Kromě teoretických poznatků a seznamu doporučených technik si z kurzu odnesete i zpětnou vazbu ke všem větším textům (jak od lektora, tak od ostatních účastníků), a seznámíte se také s podobně naladěnými lidmi. A pokud budete chtít, uspořádáme na konci kurzu autorské čtení pro veřejnost, na němž svá díla představíte.

Co s sebou:

Na hodiny stačí nosit tužku a papír, případně notebook. Na každé hodině bude zadán domácí úkol. Budete také dostávat materiály s probíranou látkou.


Maximální počet osob je 8/kurz. Každá lekce bude trvat dvě hodiny, kurz bude probíhat vždy jednou za dva týdny. Sejdeme se 19. dubna, 3. května, 17. května, 31. května, 14. června a 28. června.

V ceně kurzu je zahrnut celý seriál, práce lektora i drobné občerstvení.


Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ – ÚVOD
   KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ – POKROČILÉ TECHNIKY
   TVŮRČÍ PSANÍ - SERIÁL
   ZÁKLADY PŘEKLADU Z CIZÍHO JAZYKA - SERIÁL
   KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ PRO BLOGERY A BLOGERKY
   KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ (f)


E-BOOK ZDARMA
 
dnes na téma
 
Jak využít aromaterapii
v domácnosti
DÁRKOVÝ POUKAZ
NA KURZ DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU
 
Darujte zážitek - darujete radost
z poznávání nového, objevování
nekonečných možností
vlastní fantazie i sebe sama.
© Pohyblivý svátek 2013-2016