Jiří Levý

KYANOTYPIE

Vytvořte si originální umělecké dílo z Vašich fotografií historickou fotografickou technikou, starou 170 let.

termín  není vypsán   min. 4 / max 8 / 15+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 4 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Jiří Levý

Stále nadšený a zapálený fotograf, experimentátor, hledající krásu v jednoduchosti a snažící se o únik ze světa digitální techniky zpět do šera zatemněné koupelny.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká v kurzu KYANOTYPIE

Kyanotypie je jednoduchá fotografická technika dávající obraz v charakteristickém modrém tónu. Fotografie lze následně tónovat na různé odstíny hnědé až červené za použití čaje, kávy, červeného vína apod., nebo kolorovat třeba akvarelovými barvami.

Ponořte se do tajemného světa alchymie a experimentu. Bez nutnosti temné komory a složitého vybaveni si můžete vyzkoušet udělat fotografie které zaujmou na první pohled.

Co se naučíte:

V průběhu dílny si vyzkoušíme kompletní proces tvorby kyanotypie od vyfocení snímku, přes výrobu negativu, přípravy roztoku, preparaci citlivého papíru, expozice až po vyvoláni, sušení a adjustaci fotografií.
Zpracovávat budeme Vámi donesené fotografie pořízené digitálním fotoaparátem. Pro případ náhlého osvícení můžeme Vaše nápady zkusit vyfotit na místě a poté zpracovat touto technikou.

Kyanotypie je vhodná a používaná i pro zhotovování fotogramů - fotografická technika bez použití fotoaparátu. Obraz je tvořen stíny, která vrhají různé předměty položené na citlivý papír. Lze použít předměty zajímavé tvarem, listy, celé rostliny, textil, krajka, nebo vrhající zajímavé stíny.

Co s sebou:

S sebou si můžete donést fotografie (na flash disku, CD...), které si budete chtít touto technikou upravit, různé předměty pro zhotovení fotogramu (peříčka, listy, rostliny), papír, pokud máte oblíbený nebo zajímavý typ - ruční, akvarelový... A nebo nenoste nic a tvořit budeme až na místě.

Co si odnesete:

Odnesete si fotografii, kterou jste si sami udělali, opravdovou, na papíře, která se dá zarámovat, použít jako záložka nebo darovat někomu pro radost.

Z nejpovedenějších fotografií můžeme udělat malou výstavu v prostorách centra Pohyblivý svátek.


Kurzy jsou vhodné pro dospělé i dorost. Pro naprosté začátečníky, kteří o focení neví vůbec nic,
až po zkušené fotografy, kteří si potřebují odpočinout od dokonalosti světa digitální fotografie.

Maximální počet účastníků je 8 osob/kurz, bude zde dostatek prostoru na všechny Vaše dotazy.

Kurz trvá cca 3 hodiny. V ceně kurzu je zahrnuto vedení lektora, veškerý potřebný materiál i pomůcky.
Na každém kurzu dostanete drobné občerstvení.


Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   KYANOTYPIE


Ohlasy účastníků kurzu

Ke kurzu 31.10.2015:
Vážení, v sobotu jsem u Vás absolvovala kurs kyanotypie. Bylo to úžasné! Pan Levý je skvělý lektor. Jsem šťastná, že jsem se vypravila. Ještě jednou díky za zorganizování. Daniela V., Praha

© Pohyblivý svátek 2013-2017