Markéta Nedbalová

MASÁŽE MIMINEK A DĚTÍ

Pokud masírujete miminko pravidelně a správně, pomůžete mu protáhnout celé tělo a zklidnit nervovou soustavu. Díky masírování také vzniká mezi rodiči a dětmi nezaměnitelné pouto...

termín  není vypsán   min. 1 / max 1 / 18+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 1 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Markéta Nedbalová

Ve svých kurzech bych ráda ráda propojila rodiny, tak aby svůj čas aktivně sdílely a nacházely cestu k sobě, aby se užívaly ve chvílích volna a zažívaly něco nového a ispirativního...

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká na kurzu MASÁŽE MIMINEK A DĚTÍ

Masáže miminek a dětí jsou nedílnou součástí zdravého vývoje miminka:

- masáž miminek stimuluje krevní oběh, což zlepšuje činnost orgánů v těle a prokysličování tkání
- zlepšuje dýchání, posilují se hrudní svaly
- pomáhá při správném držení těla
- masáží stimulujeme pokožku těla a tím i nervová zakončení. Masážemi lze docílit i zklidnění hyperaktivních dětí a zlepšení některých disfunkcí
- pokud u masáže správně použijeme oleje, lze bojovat i s jednotlivými druhy ekzémů
- díky masáži uvolňujete a posilujete svalstvo miminka a tím napomáháte k dobré koordinaci pohybů. Tím je masáž velmi vhodná i pro malé nedonošené děti
- napomáhá k lepšímu spánku a je prevencí proti nadýmání a bolesti bříška. Dokáže pomoci i v akutní fázi bolesti
- masáže dětí jsou bezpečné a bez problému lze masírovat zdravé i handicapované děti. To platí i pro starší děti

Co se naučíte:

Na kurzu masáží dětí se nejprve seznámíme s kosmetikou vhodnou pro děti. Zaměříme se na přírodní rostlinné oleje a výběr éterických olejů. Kurz je veden individuálně, proto bude přizpůsoben jednotlivým problémům účastníků. Nabízím možnost namíchat olejíček přesně pro Vaše děťátko, tak aby co nejlépe působil jak na fyzické tělo tak i na psychické úrovni.

V úvodní části se naučíme masírovat nožky a bříško miminka. Jednotlivé hmaty Vám ukážu a budete si je moci procvičit na vašem děťátku nebo panence. Pokud nám dovolí čas a děti, budeme se zabývat i masáží zádiček a svalů kolem páteře. Tím promasírujeme téměř celé tělo. Kdo by se chtěl naučit masírovat i ručičky, obličejík a zadeček, můžeme se setkat dále na domluveném termínu.

Tempo kurzu zvolím tak, abyste neměli zmatky v jednotlivých hmatech, ale aby pro Vás a Vaše miminko byla masáž příjemná a přínosná. Během kurzu můžete miminka kojit i přebalovat, pokud by nemělo náladu na masírování, naučíte se masáž na panence. Budeme se držet hmatů podle Jany Hašplové a vše budete mít k dispozici v připravených materiálech, abyste si doma mohli jednotlivé hmaty osvojit. Bude i prostor na otázky, společné sdílení témat a můžeme si nastínit i přínos nošení dětí v šátku.

Co s sebou:

Přineste si prosím přebalovací podložku a dvě klasické čtvercové plenky, nebo šátek. Doporučujeme také pohodlné oblečení.


Kurz trvá 1, 5 - 2 hodiny. V ceně kurzu je odborné vedení lektorky, materiály a oleje používané v hodině i drobné občerstvení. Pokud byste měly zájem o namíchání oleje pro Vaše miminko, lze si jej koupit asi za 30 Kč. Maximální počet účastníků je 5 osob, v případě individuálního termínu je kurz určen pro 1 maminku a dítě.

Tento kurz je určen výhradně k využití v osobní sféře a neslouží k výuce či rekvalifikaci budoucích profesionálních masérů.

Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   ZDRAVĚ JÍST– LÉPE ŽÍT: S DĚTMI NEJEN PRO DĚTI
   ZÁŽITKOVÁ AROMATERAPIE PRO DOSPĚLÉ S DĚTMI
   ZÁŽITKOVÁ AROMATERAPIE
   ZÁŽITKOVÁ AROMATERAPIE (NEJEN) PRO MAMINKY
   MASÁŽE MIMINEK A DĚTÍ
   ZDRAVĚ JÍST– LÉPE ŽÍT: ŽIVÉ DOBROTY
   JARNÍ AROMATERAPIE
   ORIENTÁLNÍ MASÁŽ NOHOU
   AROMATERAPEUTICKÁ LÉKÁRNIČKA
   ORIENTÁLNÍ MASÁŽ NOHOU (f)


© Pohyblivý svátek 2013-2017