Martina Holcrová

Chci dostávat novinky
a tipy na nové kurzy

šest tisíc padesát sedm


Mám dotaz, nápad,
tip na nový kurz

šest tisíc padesát sedm


KE STEHU SI KLADU STEH

Jste okouzleni jemností ažur, bohatostí madeiry či richelie výšivky, ale nevíte jak začít? Přijďte. Je šance, že příští štědrovečerní menu budete podávat na stole zdobeném vlastnoručně vyšitým ubrusem.

termín  není vypsán   min. 3 / max 8 / 5+
Skřivanova 3, Brno
Kurz budeme otevírat při min. počtu přihlášených 3 osob, máte-li o tento kurz zájem, napište nám.

Lektor: Martina Holcrová

Tvořím si zatím jen tak, pro radost. Pomocí jehel, jehlic, háčku, paliček, rámu, stolního stavu. Podle okamžité nálady i nápadu. Pokorně skláním hlavu před řemeslnými dovednostmi staříčků a snažím se jim co nejvíce přiblížit.

     ...Více o lektorovi se dočtete zde

Co vás čeká na kurzu KE STEHU SI KLADU STEH aneb TAJEMSTVÍ RUČNÍ VÝŠIVKY

Je fakt, že když jehla bodne do prstu, tak teče krev. Je ale i fakt, že tatáž jehla dokáže divy a čáry. Máte pocit, že spadáte do kategorie věčně krvácejících prstů, ale cosi tam vzadu v hlavě vám našeptává, že tomu tak nemusí být na věky? Poslechněte svůj moudrý vnitřní hlas. Výšivku můžete použít kdekoli a na cokoli.
A danou věc tím buď povznést a nebo zabít. Stejně jako je tomu u každé kreativní techniky.

Že neumíte navléci jehlu? Nevadí. Navlékač bude při výuce k dispozici. Budete překvapeni, jak jednoduché vyšívání je a co již po první lekci dokážete. Mimochodem, bez uzlíků na niti. Nedrháme, vyšíváme.

Je opáčko základních stehů hluboko pod vaší úrovní a rádi byste jehlou rovnou malovali miniatury a nebo se rozmáchli v gobelínu? A je libo plochá klasika a nebo raději výšivku plastickou?

Můžeme se pustit do vyšívání gobelínů. Křížkovou klasikou i gobelínovými stehy. Můžeme se naučit jehlou malovat na jemný batist i na bavlněné triko. Můžeme se nechat unést křehkostí prolamovaných ažur, rafinovaností bílé výšivky. Nepotřebujeme k tomu mnoho. Jehlu, nit, látku, možná vyšívací rám či bubínek, znalost několika základních stehů. Zbytek je jen na fantazii, vkusu, časových možnostech každého z nás.

Samy se rozhodnete, zda společně vrátíme zpět do života dírou a nebo flekem poškozené tričko, kalhoty nebo jiný oblíbený kousek garderoby, nebo si vyšijete drobný obrázek, prostírku či vytvoříte jedinečnou ozdobu slavnostní tabule.

Co s sebou:

- látku s pravidelnou strukturou (panama, kavava, perlička, pravidelně tkaná řídká utěrka…), postačí zbytek o velikosti A4
- menší vyšívací bubínek
- zbytky vyšívacích bavlnek
- jehlu s ouškem odpovídajícím síle bavlnek a špičkou odpovídající hustotě tkaniny
- poznámkový blok, psací potřeby, případně brýle.

Kurzy jsou vhodné pro všechny, dospělé i šikovné děti od 5 let.

Každá lekce trvá cca 1,5-2 hodiny. V ceně kurzu je zahrnuta práce lektora a zapůjčení pomůcek. Látku, jehly, vyšívací přízi vám v případě zájmu zajistíme zvlášť. Na každém kurzu dostanete drobné občerstvení.

Mimochodem: víte o tom, že relativně nedávno bylo vyšívání poctivé řemeslo a že některé typy výšivek zhotovovali jen a pouze muži?

Tento volný kurs ruční výšivky je součástí pravidelného středečního cyklu krocení nití s Martinou Holcrovou. Smyslem těchto setkání je poradit, vysvětlit a pomoci dojít poznání v oblastech výšivky, háčkování, pletení a dalších podobných řemeslných technikách. Máte-li čas dopoledne, kdy je vypsaná výšivka, ale trápí vás otázka z oblasti pletacích jehlic, které proběhnou oficiálně odpoledne, neváhejte a přihlaste se v termínu, který vám vyhovuje. Do poznámky v přihlášce prosím uveďte, jaká technika vás zajímá, případně s jakým zauzlencem vám můžeme pomoci.

Zaujal vás tento kurz a chcete jej uspořádat u vás (ve firmě, pro kolegy, pro přátele nebo v rámci narozeninové oslavy...)? Kontaktujte nás na info@pohyblivysvatek.cz nebo na tel. +420 603 96 59 29.

Další kurzy lektora

   PLETEME PONOŽKY A RUKAVICE
   PLETENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY
   KOUZLA S HÁČKEM
   PLETENÍ OD A DO ZET
   ARANSKÉ SVETRY
   KE STEHU SI KLADU STEH
   PANELOVÉ PLETENÍ ZE ČTVERCŮ
   PLETENÝ TROJCÍPÝ ŠÁTEK
   HÁČKOVANÉ VÁNOČNÍ OZDOBY
   TKANÍ (NEJEN) NA KARTONU
   PANELOVÉ PLETENÍ – TRIČKO / HALENA
   VÝPRAVA DO TEXTILNÍHO DÁVNOVĚKU
   TKANÍ NA STAVU


Ohlasy účastníků kurzu

E-BOOK ZDARMA
 
dnes na téma
 
Jak využít aromaterapii
v domácnosti
DÁRKOVÝ POUKAZ
NA KURZ DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU
 
Darujte zážitek - darujete radost
z poznávání nového, objevování
nekonečných možností
vlastní fantazie i sebe sama.
© Pohyblivý svátek 2013-2016